fbpx

Зв'язатися з нами

Тимчасова та постійна посвідка для перебування на території України іноземного громадянина

Тимчасова та постійна посвідка для перебування на території України іноземного громадянина

Іноземним громадянам що бажають здійснити в’їзд на територію України необхідно бути ознайомленим з чинним законодавством країни. В’їзд іноземного громадянина на територію Україну регулюється Законом України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”. Громадянам іноземних держав, до країн котрих застосовується безвізовий режим перетинання кордону України надана можливість перебувати на території країни не більш ніж 90 днів протягом півроку з дати першого в’їзду в Україну.

Виняток становить деякі міжнародні договори України про спрощені умови в’їзду на територію країни.

Якщо громадянин іноземної країни бажає залишитися на території України на більш тривалий час – оформляється посвідка на тимчасове проживання. Для перетину кордону України іноземцю знадобиться національний паспорт та віза. В’їзд відбувається через пункти пропуску на державному кордоні України.

Всі категорії віз оформляться на території країни походження іноземця дипломатичними представництвами та консульствами України. Як виняток, допускається оформлення віз в аеропортах «Бориспіль», «Одеса» та Одеському морському торговельному порту разової візи на період до 15 днів для громадян іноземних держав та осіб без громадянства, за наявності поважної причини невідкладно в’їхати на територію України.

Режим безвізу на даний час Україна підтримує з громадянами країн ЄС, та державами-учасницями СНД, відповідно до Указів Президента України, таких країн 41, до міжнародних угод України – 29. Всі інші іноземці для оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні зобов’язані отримати візу типу Д.

Посвідка на законне проживання на території України може  бути Постійною чи Тимчасовою. Відповідно, тимчасова посвідка видається на чітко визначений період часу, наприклад на період здобування освіти або роботи за контрактом. Посвідка на постійне перебування не має обмежень по часу. Перевагами посвідки на постійне перебування на території України є те, що на відміну від громадянства, іноземцю не має потреби відмовлятися від громадянства чи підданства своєї рідної країни.

Посвідка на тимчасове перебування на території України – це  законне проживання іноземних громадян у країні на період від 6 місяців до трьох років, та відсутність обмежень щодо кількості перетинів території України.

Підстави для отримання посвідки на тимчасове перебування в Україні:

  • робота (за контрактом, або будь яке інше працевлаштування з визначеним строком)
  • відкиття бізнесу чи підприємства на території України
  • шлюб з громадянином України
  • навчання у вищих освітніх закладах
  • інші підстави

Щоб отримати посвідку на тимчасове перебування в Україні  –

В першу чергу, необхідно скласти заяву та підготувати необхідні документи, звернувшись в Міграційну службу за місцем майбутньої реєстрації. Якщо заява та документи будуть відповідати вимогам чинного законодаства, а громадянин іноземної країни перебуває на території Україні законно – орієнтовно через 15 робочих днів посвідка на тимчасове перебування має бути видана.

Обов’язковою процедурою після отримання тимчасовї посвідки є реєстрація свого фактичного місце проживання в Україні, на це згідно із чинним Законом відводиться календарний місяць. Щоб зареєструвати своє місце проживання необхідно звернутися в ЦНАП або найближчий підрозділ Міграційної служби за місцем проживання.

Після закінчення терміну дії тимчасової посвідки перебування в Україні – є можливість подати заяву на видачі нової посвідки, за при наявності підстав, або здати посвідку до підрозділу Міграційної служби, який його видав.

Підстави для отримання посвідки на тимчасове перебування на території УкраїниСтрок дії посвідки
1Працевлаштування, робота за контрактом чи договором на законних підставахна період дії контракту чи договору (від 6 місяців до 3 років)
2Участь іноземного громадянина у реалізації проектів міжнародної технічної допомогиНа період реалізації проекту
3Проповідування релігійних віровчень  за запрошенням релігійних організацій України та поданням профільного департаменту Міністерства культури  України1 рік
4Участь у діяльності філій, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських  організацій іноземних держав1 рік
5Офіційне працевлаштування у територіальних  представництвах іноземних підприємтсв чи компаній на території України1 рік
6Офіційне працевлаштування у філіях або представництвах іноземних банків1 рік
7– Внесок до культурної, наукової діяльності;

– Статус професійного спортсмена;

-Участь в міжнародних та регіональних волонтерських програмах чи участь в діяльності організацій та установ, що залучають до своєї діяльності волонтерів;

1 рік
8Робота кореспондентом або представником   іноземних засобів масової інформації1 рік
9Навчання в освітніх закладах УкраїниВидається на період навчання
10Участь у складі засновників та/або учасників, та/або бенефіціарних власників юридичної особи, зареєстрованої в Україні2 роки
12Прибуття в Україну з метою возз’єднання сім’ї з громадянами України

або

Укладення шлюбу з громадянами України за умови, що іноземець законно перебуває на території України та отримав посвідку на тимчасове проживання або посвідчення особи яка потребує додаткового захисту

1 рік

У разі якщо громадянин іноземної держави має бажання набути можливість перебувати на території України на безстроковій основі, – йому необхідно оформити посвідку на постійне перебування на території України – офіційний документ, що надає право безстроково перебувати на території країни та підтверджує максимальний перелік прав, який може бути надано нерезиденту України.

Постійна посвідка на перебування на території України надає такі права:

  • перебувати на території України без обмежень по часу;
  • перетинати кордон України без обмежень по ліміту;
  • можливе працевлаштування без отримання спеціального дозволу;
  • можливість отримання візи на території України, без необхідності виїжджати до рідної країни для поїздки за кордон

Підставою для отримання посвідки на постійне перебування є рішення про дозвіл на імміграцію, який надає Державна міграційна служба. Право на отримання дозволу на імміграцію надається для певних категорій іноземців, а саме:

  • діячам науки та культури, імміграція яких відповідає інтересам України;
  • висококваліфікованим спеціалістам та працівникам, в яких є потреба для української єкономіки.
  • підприємцям, які здійснили іноземну інвестицію в економіку України, (обов’язковою умовою є внесок саме іноземною валютою) на суму не менше ста тисяч доларів США;
  • іноземці, які є повнорідними братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онукою громадян України;
  • громодяни, які раніше перебували в громадянстві України;
  • батьки, чоловік (дружина) іммігранта та його неповнолітні діти;
  • іноземці, які безперервно проживали на території України протягом трьох років з дня встановлення їм статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
  • особи, які прослужили у Збройних Силах України три і більше років.

Дозвіл на імміграцію поза квотою імміграції надається:

  • одному з подружжя, якщо другий з подружжя, з яким він перебуває у шлюбі понад два роки, є громадянином України, дітям і батькам громадян України;
  • особам, які є опікунами чи піклувальниками громадян України, або перебувають під опікою чи піклуванням громадян України;
  • особам, які мають право на набуття громадянства України за територіальним походженням;
  • іноземцям, імміграція яких становить державний інтерес для України;
  • закордонним українцям, подружжям закордонних українців, їх дітям у разі їх спільного в’їзду та перебування на території України.

Строк дії постійної посвідки на проживання оформлених раніше 2018 року не мало обмежень, та не потребувало переоформлення її через певний час, виключення становить посвідки на перебування, які були отримані з 1 червня 2018 року в формі ID карти, для таких карток встановлюється термін дії – 10 років. Ціни на оформлення посвідки на постійне місце проживання іноземцями в Україні регламентовані Постановою Кабінету міністрів № 371 від 24.04.2019 року.

Термін оформлення посвідки на постійне проживання іноземця в Україні залежить від вказаних підстав на імміграцію у заяві іноземного громадянина, але максимальний термін, протягом якого міграційна служба повинна прийняти рішення – один рік.

Підготовка документів для імміграції чи тимчасового перебування потребує чітких та послідовних дій, оскільки подання неповного та/або некоректного пакету документів зазвичай стає причиною для зупинення розгляду Заяви та/або відмови у видачі Дозволу. Так, чинне законодавство передбачає перелік підстав для зупинення розгляду заяви про видачу Дозволу. Серед них, зокрема, такі підстави як: подання разом із заявою документів або відомостей, не в повному обсязі, невідповідність заяви та/або документів, поданих разом із заявою, вимогам, установленим цим Законом, складення заяви не за встановленою формою.

 

Адвокатським об’єднанням «Максимальний захист» здійснюється консультації щодо необхідного пакету документів та складу заяви, для отримання посвідки на  тимчасове проживання, дозвілу на роботу, вступу до вищих навчальних закладів, набуття громадянств України. Також ми допоможемо підготовити такі документи, знайдемо оптимальний спосіб отримання легального дозволу знаходження в Україні, проконсультуємо з інших питань, щодо міграційного законодавства України. Звертайтеся за номером телефону +38097 888 99 77, або надсилайте листа на електронну пошту mzahyst@gmail.com .