fbpx

Связаться с нами

Виселення колишнього чоловіка або дружини

Досить часто після укладення шлюбу сім’я проживає у квартирі одного з подружжя (чоловіка/дружини). Житло придбане до укладення шлюбу, що не є спільною сумісною власністю подружжя.
Однак після розірвання шлюбу дружина/чоловік не бажає переїхати проживати в інше житло та продовжує проживати у помешканні чоловіка/дружини, враховуючи те, що житло належить чоловікові/дружині на будь-якій законній підставі.
Як варто вчинити аби виселити колишнього чоловіка/дружину?
Варто звернути увагу на деякі обставини:
по — перше кому із подружжя належить квартира;
по – друге чи є куди колишньому чоловікові/ дружині переїхати;
по — третє чи прописаний колишній з подружжя у квартирі;
по – четверте чи є діти і з ким з батьків вони залишаються проживати після розірвання шлюбу.
Таким чином якщо квартира куплена до укладення шлюбу, приватизована, отримана в дар чи спадок колишньому чоловікові/дружині, немає неповнолітніх дітей чи спору про визначення місця проживання дитини, колишньому з подружжя є куди переїхати у Вас є всі підстави для виселення з помешкання після розірвання шлюбу.
Так, необхідно звернутись до суду з відповідною позовною заявою, а саме позов про усунення перешкод у користуванні власним житловим приміщенням шляхом виселення.
Враховуючи положення Цивільного кодексу України особа має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користуватись та розпоряджатись своїм майном.
Колишній чоловік/дружина набули права проживання у житлі на підставі укладення шлюбу та проживання як члена сім’ї, після розірвання шлюбу дана підстава перестає існувати та власник житла має право вимагати виселення.
Відповідно до норм Цивільного кодексу України сервітут — це право обмеженого користування чужою нерухомістю в певному аспекті, не пов’язане з позбавленням власника нерухомого майна правомочностей володіння, користування та розпорядження щодо цього майна.
Відповідно до ч. 2 статті 406 Цивільного кодексу України сервітут може бути припинений за рішенням суду на вимогу власника майна за наявності обставин, які мають істотне значення.
Такого ж висновку дійшов і Верховний Суд у своїй Постанові від 14 серпня 2019 року.
Варто пам’ятати про положення Житлового кодексу Української РСР, де йде мова про те, що навіть після розірвання шлюбу один із подружжя не втрачає право на користування житлом приміщенням ( ч. 4 статті 156).
Відповідно до зазначеної статті до членів сім’ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в частині другій статті 64 цього Кодексу. Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням.
Суд може піти на зустріч та зберегти право користування житловим приміщенням на деякий час, якщо у колишньої дружини немає іншого житла чи родичів до яких можна було звернутись.
Пам’ятаємо, що виселити дитину Ви не маєте можливості, оскільки навіть після розірвання шлюбу батьки зобов’язані приймати участь у вихованні своєї дитини, на якому б праві Вам не належала квартира.
Навіть, якщо суд визначив місце проживання дитини з матір’ю, батько позбавлений можливості виселити дитину, що передбачено в інтересах захисту дітей.
Проте, зауважимо, це не означає, що колишня дружина має право разом дитиною проживати у помешканні чоловіка. Право дружини користування житлом припиняється з моменту розірвання шлюбу.
Таким чином можемо зробити висновок, що виселити небажаного «колишнього» можливо звернувшись до суду.
Якщо дитина зареєстрована у квартирі на якому б праві не належала Вам квартира виселити її неможливо.
При вирішенні питання виселення суд враховує всі обставини та може надати деякий час на можливість проживати у помешканні колишнього з подружжя.
Якщо у Вас є запитання звертайтесь до Адвокатського об’єднання «Максимальний захист» у будь-який зручний спосіб:
 Зателефонувати за номером 097-888-99-77
 Звернувшись та поспілкувавшись особисто з адвокатом за адресою: місто Київ, вул.. В. Сосюри 5, офіс 304
 Написавши листа на електронну пошту: mzahyst@gmail.com
 Знайшовши нас у Facebook — https://www.facebook.com/mzahyst/.