fbpx

Зв'язатися з нами

Реєстрація ФОП

Реєстрація ФОП

Терміни реєстрації – 3 дні. (З книгою доходів і витрат протягом 1-го тижня ).
Ціна : 3000 грн.
Інформація та документи, які необхідні для відкриття ФОП:

 1. Ксерокопія паспорта та коду.
 2. ФОП можна зареєструвати за місцем реєстрації людини, місцем знаходження офісу або купити юридичну адресу.
 3. Номер телефону.
 4. Електронний поштову адресу

Процедура реєстрації ФОП наступна:

 1. Подати форму № 10 для реєстрації.
 2. Подати заяву на перехід на спрощену систему оподаткування.
 3. Зареєструвати книгу доходів і витрат.
 4. Отримати виписку про реєстрацію ФОП.
 5. Замовити друк в разі потреби. 

Навіщо відкривати ФОП.

 • Укласти договір з ФОП та зробити безготівковий переказ зручніше і іноді дешевше. Замовник не сплачує нескінченні комісії за переказ грошей зі свого рахунку в готівку, а іноді це в принципі неможливо.
 • Деякі організації взагалі не працюють з фізичними особами підприємцями.
 • В очах замовника ФОП виглядає серйозніше, ніж фізособа. З огляду на цей суб’єктивний момент, а також перераховані вище об’єктивні, ФОП може претендувати на більш серйозні проекти і гонорари.
 • ФОП – це трудовий стаж, офіційна довідка про доходи, і інші переваги, які необхідні, наприклад, для отримання візи, кредиту і т.д

Спрощена система оподаткування

Спрощена система оподаткування регулюється гл. 1 р. XIV Податкового кодексу України (ПК).

Спрощена система оподаткування – це особливий механізм справляння податків і зборів, який замінює сплату окремих податків і зборів на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст. 291 ПКУ).

Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

1) перша група – фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та / або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень ;

2) друга група – фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та / або населенню, виробництво та / або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

– не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

– обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009: 2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;

3) третя група – фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена і юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 7 000 000 гривень;

4) четверта група – сільськогосподарські товаровиробники:

а) юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків;

б) фізичні особи-підприємці, які здійснюють діяльність виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону України “Про фермерське господарство”, за умови виконання сукупності таких вимог:

– здійснюють виключно вирощування, відгодівлю сільськогосподарської продукції, збір, вилов, переробку такої власноручного або відгодованої продукції і її продаж;

– здійснюють господарську діяльність (крім поставки) за місцем податкової адреси;

– не використовують працю найманих осіб;

– членами фермерського господарства такої фізичної особи є тільки члени її сім’ї у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України;

– площа сільськогосподарських угідь та / або земель водного фонду у власності та / або користуванні членів фермерського господарства становить не менше двох гектарів, але не більше 20 гектарів.

Підприємець може самостійно обрати для себе таку систему оподаткування доходів, якщо він відповідає певним вимогам і зареєструється платником єдиного податку.

Не можуть застосовувати спрощену систему оподаткування фізичні особи – нерезиденти (п. 291.5.7 ст. 291 ПКУ). Якщо фізособа зареєстрована в Україні як підприємець, воно є резидентом України і має право на загальних підставах застосовувати спрощену систему оподаткування.

Всі суб’єкти господарювання, які можуть працювати на єдиному податку, розділені на чотири групи, три з яких можуть застосовувати фізичні особи – підприємці. З серпня 2018 року підприємці отримали також право обрати четверту групу єдиного налога.Каждая група має свої критерії, при дотриманні яких можна її обрати.

Умови обрання групи для фізичної особи-підприємця на єдиному податку :

Не можуть працювати у другій групі підприємці:

 • які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна;
 • здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу ювелірних виробів.

Такі підприємці мають право застосовувати лише третю групу єдиного податку за ставкою 5%.

Платники єдиного податку всіх груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та / або безготівковій). Це встановлено п. 291.6 ст. 291 ПКУ.

Для єдинників першої і другої групи ставки податку встановлюються рішеннями місцевої ради у фіксованій сумі на місяць. Тобто податок доведеться платити навіть в тому випадку, якщо в звітному місяці доходу не буде.

Максимальна ставка єдиного податку в 2019 році для єдинників першої групи становить 192,10 грн., А для другої групи – 834,60 грн.

У третій групі єдиний податок сплачується не у фіксованій сумі, а в залежності від величини отриманого доходу. Немає доходу – немає і податку. Але при великих оборотах податкові зобов’язання істотно зростають. При веденні «витратного» бізнесу (т. Е. З великою кількістю витрат) застосування третьої групи може виявитися невигідним. В цьому випадку є сенс порівняти умови роботи з умовами загальної системи оподаткування і зважити всі за і проти.

Також звернемо увагу, що з доходу, отриманого з порушенням умов роботи на спрощеній системі оподаткування, єдиний податок сплачується за ставкою 15% (п. 293.4 ст. 293 ПКУ). Така ставка застосовується до:

 • сумі перевищення дозволеного обсягу доходу для обраної групи;
 • доходу єдинників першої і другої груп від виду діяльності, не зазначеного в реєстрі платників єдиного податку;
 • доходу, отриманого при застосуванні негрошових форм розрахунків;
 • доходу, отриманого від забороненого для спрощеної системи оподаткування виду діяльності;
 • доходу, отриманого єдинником першої або другої групи, від забороненого виду діяльності для відповідної групи (наприклад, за надання послуг юрособам – НЕ єдинникам ).

Обрати четверту групу можуть не всі підприємці, а лише ті, які відповідно до пп . “Б” пп . 4 п. 291.4 ст. 291 ПКУ здійснюють діяльність виключно в рамках фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону України від 19.06.2003 р № 973-IV “Про фермерське господарство”. При цьому одночасно слід дотримуватись таких вимог:

членами фермерського господарства можуть бути тільки члени сім’ї підприємця (членами сім’ї є особи, визначені ч. 2 ст. 3 Сімейного кодексу України);

не можуть використовувати працю найманих працівників;

господарська діяльність (крім поставок) може здійснюватися тільки за місцем податкової адреси;

площа сільськогосподарських угідь та / або земель водного фонду у власності та / або користуванні членів фермерського господарства становить не менше 2 га, але не більше 20 га;

здійснюють виключно вирощування, відгодівлю сільськогосподарської продукції, збір, вилов, переробку такої власне вирощеної чи відгодованої продукції і її продаж.

Для ФОП – єдинників четвертої групи немає обмеження за обсягом отриманого доходу. Але є обмеження за місцем здійснення діяльності та видами діяльності.

Також є спеціальні обмеження, які не дають права бути єдинником четвертої групи. якщо:

 • більше 50% доходу, отриманого від продажу сільгосппродукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які перебувають у власності або користуванні), диких тварин і птахів, хутряних виробів і хутра (крім хутряної сировини);
 • виробляють підакцизні товари, крім виноградних виноматеріалів (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29-2204 30), виготовлених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції, а також крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та / або з відновлюваних джерел енергії (за умови, що дохід від реалізації такої енергії не перевищує 25% доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг));
 • станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

На відміну від єдинників першої – третьої груп, у єдинників четвертої групи об’єктом оподаткування є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та / або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності або надана в користування, в тому числі на умовах оренди (ст. 2921 ПКУ).

Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка 1 га сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого ПКУ.

Базою оподаткування для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) є нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку , встановленими ПКУ.

Ставки єдиного податку та порядок їх нарахування та сплати, також не такий, як єдинників першої – третьої групи.

Ставки єдиного податку для єдинників четвертої групи встановлені п. 293.9 ст. 293 ПКУ. Розмір ставок розраховується з 1 га сільськогосподарських угідь та / або земель водного фонду і залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):

 • для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також сельхоз угідь, які знаходяться в умовах закритого ґрунту) – 0,95% ( пп . 293.9.1);
 • для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,57% ( пп . 293.9.2);
 • для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) – 0,57% ( пп . 293.9.3);
 • для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,19% ( пп . 293.9.4);
 • для земель водного фонду – 2,43% ( пп . 293.9.5);
 • для сільгоспугідь, що знаходяться в умовах закритого ґрунту, – 6,33% ( пп . 293.9.6).

Перелік гірських зон та поліських територій визначається Кабміном .

Так само як і для єдинників першої і другої груп, для підприємців четвертої групи звітним періодом визначено календарний рік (п. 294.1 ст. 294 ПКУ). Але на відміну від єдинників першої – третьої груп, що представляють декларацію за підсумками року, платники єдиного податку четвертої групи подають декларацію на початку року, оскільки сума єдиного податку у них залежить від розміру площі сільгоспугідь, а не від обсягу реалізованої продукції.

Підприємці четвертої групи самостійно обчислюють суму єдиного податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючий орган за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою ( пп . 295.9.1 ст . 295 ПКУ).

Якщо протягом календарного року змінюється площа сільськогосподарських угідь та / або земель водного фонду у зв’язку з придбанням (втратою) на неї права власності або користування, підприємцю необхідно:

 • уточнити суму податкових зобов’язань з єдиного податку за період, починаючи з дати придбання (втрати) такого права до останнього дня податкового (звітного) року;
 • подати до податкової за місцем реєстрації протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним періодом, декларацію з уточненою інформацією про площу земельної ділянки, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку ( пп . 295.9.5 ст. 295 ПКУ) .

Якщо підприємець надасть в оренду іншому єдинник у сільгоспугіддя і / або землі вод ного фонду, то орендовану площу земельних ділянок він враховує у своїй декларації. Орендар таку земельну ділянку в своїй декларації не враховує ( пп . 295.9.6 ст. 295 ПКУ).

Якщо підприємець орендує землі сільгосп угідь та / або водного фонду в особи, яка не є платником єдиного податку, то орендовану площу земельних ділянок він враховує у своїй декларації.

Єдиний податок сплачується щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем ​​податкового (звітного) кварталу, в таких розмірах:

в I кварталі – 10% (не пізніше 30 квітня);
в II кварталі – 10% (не пізніше 30 липня);
в III кварталі – 50% (не пізніше 30 жовтня);
в IV кварталі – 30% (не пізніше 30 січня).

Єдиний податок в четвертій групі необхідно сплачувати на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки. Оскільки підприємці четвертої групи мають право використовувати земельні ділянки тільки за місцем свого проживання, єдиний податок підлягає сплаті до місцевого бюджету за місцем реєстрації.

Які види діяльності заборонені на спрощеній системі оподаткування?

Перелік видів діяльності, які взагалі не можна здійснювати на умовах сплати єдиного податку (в жодній з груп) наведено в п. 291.5 ст. 291 ПКУ. Не можуть бути єдинниками підприємці, які здійснюють:

 • діяльність з організації та проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерська парі, парі тоталізатора);
 • обмін іноземної валюти;
 • виробництво, експорт, імпорт, продаж (будь-яку – оптову, роздрібну, комісійну та ін.) підакцизних товарів (крім роздрібного продажу ПММ в ємностях до 20 л, сидру, перрі , пива і столових вин);
 • видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);
 • видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;
 • діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності страховими агентами, сюрвеєрами, аварійними комісарами та аджастерами , визначеними р. ІІІ ПКУ;
 • діяльність з управління підприємствами;
 • надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);
 • діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, колекціонування або антикваріату;
 • організацію і проведення гастрольних заходів;
 • технічні випробування та дослідження (гр. 74.3 КВЕД ДК 009: 2005);
 • діяльність у сфері аудиту;
 • надання в оренду земельних ділянок загальною площею понад 0,2 га, житлових приміщень загальною площею понад 100 кв. м, нежитлових приміщень (споруд, будівель) та / або їх частин загальною площею понад 300 кв. м;
 • діяльність страхових ( перестрахових ) брокерів.

Чи не переведуть на єдиний податок і суб’єктів господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію єдинником мають податковий борг (крім безнадійного боргу, що виник з форс-мажорних обставин).

Підприємці вказують види діяльності, які планують здійснювати на єдиному податку в заяві про застосування спрощеної системи згідно з КВЕД ДК 009: 2010.

Якщо код КВЕД містить дозволені і заборонені види діяльності, підприємцю необхідно вказувати дозволені. Наприклад, код 69.2 «Діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту; консультування з питань оподаткування ». Діяльність в сфері аудиту заборонена, а в сфері бухгалтерського обліку немає. Тому підприємець, який надає бухгалтерські послуги, вказуючи даний код КВЕД, повинен написати вид здійснюваної діяльності – діяльність у сфері бухгалтерського обліку.

Як застосовується обмеження за кількістю найманих працівників?

Підприємці першої групи не можуть використовувати працю найманих працівників. У другій дозволено мати 10 працівників, які перебувають у трудових відносинах з підприємцем одночасно. У третій групі кількість працівників не обмежена. При цьому платники єдиного податку другої та третьої групи не зобов’язані мати працівників і теж можуть здійснювати діяльність без них, якщо умови їхнього бізнесу це дозволяють.

При розрахунку загальної чисельності працівників не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та у відпустці до досягнення дитиною передбаченого законодавством віку (т. Е. Трьох або шести років). З 2017 року через загальної чисельності працівників також виключаються особи, покликані на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Таким чином, в деяких випадках одночасно у підприємця можуть бути укладені трудові договори і з великою кількістю найманих осіб, але фактично працювати повинно не більше встановленого обмеження.

Що вважається доходом єдинника ?

Доходом підприємця- єдинника є дохід, підлозі ченний протягом звітного періоду в грошовій формі (готівковій та / або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі (ст. 292 ПКУ).

У дохід єдинника також включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Безкоштовно отримані товари – це «товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) або їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку »(п. 292.3 ст. 292 ПКУ).

У дохід єдинника третьої групи – платника ПДВ включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Для єдинників першої і другої групи правильно визначати розмір отриманого доходу потрібно в першу чергу для того, щоб встановити, чи має він право перебувати на спрощеній системі оподаткування та / або застосовувати її в подальшому. Єдинникам третьої групи слід знати розмір отриманого доходу також для визначення суми єдиним податком, яку необхідно сплатити до бюджету.

До складу доходу включається виручка, отримана від продажу товарів (робіт, послуг).

При наданні послуг (виконанні робіт) за договорами комісії, доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами в дохід включається сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Доходом підприємця є і сума отриманих авансів і передоплат в рамках його підприємницької діяльності.

Що не включається до складу доходу?

До складу доходу єдинника не включаються:

 • пасивні доходи, отримані у вигляді відсотків, дивідендів, роялті;
 • суми ПДВ, у єдинників третьої групи, зареєстрованих платниками ПДВ;
 • суми поворотної фінансової допомоги, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання;
 • суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів соцстраху, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм;
 • суми коштів (аванс, передоплата), які повертаються єдиннику – покупцеві товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів;
 • суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період роботи на загальній системі оподаткування, якщо підприємець помилково включив їх до складу доходу по відвантаженню (а не по оплаті);
 • суми коштів у частині надмірно сплачених податків і зборів та єдиного внеску, повернуті на розрахунковий рахунок підприємця;
 • податки і збори, утримані (нараховані) при здійсненні підприємцем функцій податкового агента;
 • суми єдиного соціального внеску, нараховані відповідно до норм законодавства;
 • страхові виплати та відшкодування;
 • кошти, отримані як компенсація (відшкодування) за рішеннями судів за будь-які попередні звітні періоди;
 • суми кредитів.

Якщо підприємець реалізує рухоме або нерухоме майно, яке належить йому на праві власності як фізичній особі , але використовується в його господарській діяльності (це може бути автотранспорт, житлові та нежитлові приміщення, земельні ділянки та інше аналогічне майно), то отриманий дохід не вважається доходом від підприємницької діяльності, не включається до складу доходу єдинника і обкладається податком на доходи як у фізичної особи. Якщо таке майно продається не суб’єкту господарювання, то за підсумками року необхідно буде подати до органу ДПС за місцем проживання податкову декларацію про доходи.

В які терміни необхідно сплачувати єдиний податок і звітувати?

Підприємці першої та другої групи єдиний податок сплачують щомісяця, не пізніше 20-го числа поточного місяця. Єдинники третьої групи сплачують податок щокварталу – протягом 50 календарних днів після закінчення кварталу.

Звітують єдинники першої і другої групи раз на рік – протягом 60 календарних днів після закінчення календарного року. Єдинники третьої групи звітують щоквартально – протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу. Якщо сел Ледньов день строку подання податкової декларації за єдиним податком припадає на святковий або вихідний день, останнім днем її подання є перший робочий день, наступний за вихідним або святковим днем.

Як сплачувати єдиний соціальний внесок?

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) (незалежно від групи єдиного податку та величини отриманого доходу) підприємці сплачують у розмірі мінімального страхового внеску за місяць – 22% розміру мінімальної заробітної плати.

Сплачують ЄСВ щоквартально до 20-го числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Відзвітувати по ЄСВ необхідно один раз за підсумками року – до 10 лютого наступного за звітним року . Граничний термін подання звіту з ЄСВ переноситься, якщо він припадає на вихідний або святковий день.

З 1 січня 2018 роки від сплати ЄСВ та звіту по ньому звільняються підприємці (незалежно від системи оподаткування), які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 р № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, і отримують пенсію або соціальну допомогу.

Чи зобов’язані платники єдиного податку застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО)?

Згідно п. 296.10 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку першої групи звільнені від застосування РРО. Єдинники другої і третьої групи не зобов’язані застосовувати РРО якщо обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень. У разі перевищення в календарному році даного обсягу доходу застосування РРО при готівкових розрахунках обов’язково. РРО необхідно застосовувати з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення.

Разом з тим, з 2017 року незалежно від групи і обсягу доходу зобов’язані застосовувати РРО при готівкових розрахунках єдинники , які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту. До технічно складних побутових товарів належать “непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк” . Передбачено, що перелік груп таких товарів встановлює Кабмін .

Якщо у Вас залишилися питання звертайтеся до Адвокатського об’єднання «Максимальний захист» в будь-який зручний спосіб:

 • Зателефонувати за номером : 097-888-99-77
 • Звернувшись і поспілкувавшись особисто з адвокатом за адресою : місто Київ, вул . В. Сосюри 5, офіс 304
 • Написавши лист на електронну пошту : mzahyst@gmail.com
 • Знайшовши нас в Facebook : facebook.com/mzahyst