fbpx

Зв'язатися з нами

Захист адвокатів під час розгляду скарг в КДКА регіону

Захист адвокатів під час розгляду скарг в КДКА регіону

«Всі люди народжуються вільними та рівними у своїй гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю і повинні надходити в відношенні один одного в дусі братерства. Кожна людина має право на ефективне відновлення в правах компетентними національними судами у випадках його порушення основних прав, наданих йому конституцією чи законом». (Загальна декларація прав людини).

Однак не дивлячись, що кожен адвокат дотримується принципів верховенства права, законності, правил адвокатської етики, сумлінно забезпечує право на захист, він не захищений від ситуації, коли йому самому необхідна правова допомога, насамперед це стосується питання, коли на нього подають скаргу.

І постає питання: «Чи варто випробовувати на міцність свій моральний та психологічний стан?». Адже захищати себе, інколи набагато складніше чим будь кого-іншого, бо емоційний стан адвоката болісно сприймає несправедливість, що відображається на не об’єктивності розуміння питання в цілому. Крім того, інколи призводить до необдуманих та поспішних рішень, і як наслідок, втрата репутації, притягнення до відповідальності та стягнення у вигляді зупинення права на зайняття адвокатською діяльність на певний період

Ми вважаємо, що у такій ситуації, краще довіритись адвокатам (юристам), які спеціалізуються та мають практичний досвід у вказаних питаннях, та готові сумлінно та об’єктивного допомогти своїм колегам (адвокатам, юристам) без емоцій.

Як показує досвід, часто під час захисту своїх інтересів адвокати допускаються помилок, зокрема:

 • З психологічної сторони, це відсутність усвідомлення ситуації та наслідків розгляду скарги, переконуючи себе про відсутність підстав для відкриття провадження. Проте, саме на цьому етапі необхідно здійснити ряд заходів: ознайомитись з матеріалами провадження; зробити копії усіх документів та провести ретельний аналіз, визначивши усі ризики; зібрати документи, які спростовуються можливе порушення допущене адвокатом щодо недодержання присяги чи етикету. Доречним також є примирення з скаржником, бо інколи, це є підбуренням інших колег, осіб нанести моральну чи психологічну шкоду адвокату. Крім того, адвокат зобов’язаний найти спосіб врегулювати це питання до подачі скарги.
 • З правової сторони, безпечне ставлення до підготовки обґрунтованих пояснень адвоката, яке висвітлює ситуацію, що підтверджується належними доказами. Проте необхідно враховувати, що положення яке врегульовує діяльність та повноваження КДКА відсутнє, і скаржник може скористатись не доброчесністю, та зміни свою скаргу, ознайомившись попередньо із поясненнями адвоката. Так, положенням це не передбачено, але не виключено, що КДКА може вийти за межі скарги. Тому не слід одразу розкривати усі свої докази відсутності порушення.
 • З процедурних дій, коли адвокатом не враховується, що законодавством не врегульовано питання розгляду скарг КДКА. І, як наслідок, КДКА може відмовити адвокату у всіх його клопотаннях, не допустити помічника адвоката або журналістів до розгляду скарги, та взагалі, прийняти рішення здійснити розгляд скарги у закритому режимі. Тому, це є дуже важливим аспектом, оскільки, у разі коли рішення буде не на користь адвоката, спростувати позицію КДКА в судовому порядку буде важко.

Адвокатське об’єднання «Максимальний захист» має досвід в захисті адвокатів (юристів) та залюбки допоможе колегам в наступних питаннях:

 1. Професійна допомога в захисті адвокатів під час розгляду скарги в КДКА (Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури) регіону.
 2. Збір документів та матеріалів, щодо служить доказовою базою для захисту на КДКА.
 3. Індивідуальний підхід щодо плану дій та розробки стратегії захисту.
 4. Оскарження рішення КДКА регіону в ВКДКА.
 5. Оскарження рішення щодо відкриття провадження в КДКА.
 6. Оскарження рішення КДКА в адміністративному суді.
 7. Оскарження рішення суду про залишення в силі рішення КДКА в Європейському суді.
 8. Вирішення питання щодо подачі позову за нововиявленими обставинами та супровід справи в судовому порядку, до прийняття рішення.

Ми надаємо кваліфіковану правову допомогу!

Звертайтесь, будемо раді допомогти Вам. Наші контакти:

 • за номером 097-888-99-77 (Viber, Whats up, Telegram);
 • звернувшись і поспілкувавшись особисто з адвокатом за адресою:

м. Київ, вул. Володимира Сосюри 5, офіс 304;

Віримо в Вас і нашу команду!